Ансамбълът ни по художествена гимнастика с бронзов медал в многобоя на световното в Баку

10

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели бронзов медал в многобоя на световното първенство в Баку.

С третото  си място в Баку, Азербайджан националките повториха постижението си от последния световен шампионат преди година в София. Те вече си бяха осигурили олимпийска квота.

Българките представиха две красиви съчетания без сериозни грешки в Баку. Те се движеха втори след Япония във временното класиране на многобоя с общ сбор 58,000 (28,800 на три обръча и два чифта бухалки и 29,200 на пет топки).

За по-сложното съчетание с топки, за което нашите момичета получиха 20,500 за трудност и 8,700 за изпълнение, от родния щаб подадоха контестация за оценката, но тя не беше уважена и резултатът им остана същият.

Рускините изпревариха конкуренцията с историческа оценка 30,00 за второто си съчетание – на топки. Оценката обаче изглеждаше пресилена на фона на показаното и породи нови дискусии за съдийството в гимнастиката.

Миналогодишните световни шампионки грабнаха титлата с общ сбор от 58,700 (28,700 на обръчи и бухалки и 30,000 на топки), а българките останаха трети.