Ливърпул продължава да бъде непобеден в Англия

18
Ливърпул, снимка Фейсбук

Ливърпул продължава да бъде непобеден в Англия. Отборът на Юрген Клоп надигра Манчестър Юнайтед с 2:0 в голямото дерби от 22-ия кръг на Висшата лига.

Европейският клубен шампион надигра тотално големият си съперник в по-голямата част от мача и „червените дяволи“ можеха да си тръгнат с много по-голяма загуба на Анфийлд.

Срещата започна прекрасно за Ливърпул и домакините поведоха в 14-та минута. След центриране от корнер Върджил ван дайк се извиси над всички в наказателното поле на Юнайтед и с глава прати топката в мрежата за 1:0.

Последваха нови силни минути за мърсисайдци, които вкараха нови два гола. Те обаче бяха отменени след намеса на системата ВАР.

След почивката Манчестър Юнайтед заигра по- добре и можеше да изравни, но удар на Марсиал премина над вратата.

Ливърпул трябваше да чака до последните секунди за втория гол в мача. Вратарят Алисон с дълъг пас намери Мосамед Салах зад защитата на гостите и египтиянинът сам срещу Де Хеа не сбърка, за да оформи крайното 2:0.

С победата Ливърпул продължава уверено да върви към титлата в Англия. Мърсисайдци водят с 16 точки пред втория Манчестър Сити.