ЦСКА победи с 1:0 Ботев (Пловдив) в мач от 22-рия кръг в родната Първа лига

433

ЦСКА победи с 1:0 Ботев (Пловдив) в мач от 22-рия кръг в родната Първа лига. По този начин „червените“ се доближиха само на 2 точки от кръвния враг Левски, като освен това се изкачиха до 3-ото място поне временно – утре (23.02) Локомотив (Пловдив) посреща у дома Царско село и при победа или равенство ще си върне 3-ата позиция.

Ботев (Пловдив) остава на 8-о място на съответно 2 и 4 точки от Берое и Славия, които обаче са и с мач по-малко. Така „канарчетата“ регистрират грешна стъпка в преследването на класиране в първата шестица.

Реално погледнато пловдивчани нямаха много положения, докато домакините от ЦСКА се отличиха с немалко пропуски, като това въжеше в пълна сила за втората част. Все пак, в този мач „червените“ успяха да вкарат чрез юношата на Ювентус Стефано Белтраме, който се присъедини през зимата. Това е дебютното му попадение.

„Червените“ стигнаха сравнително лесно до успеха, след като доминираха в почти целия двубой, а големият герой за тях е бившият играч на Ювентус Стефано Белтраме. Италианецът, който подписа своя договор през зимния трансферен прозорец, вкара победен гол и впечатли с техниката си.

Всичко по-интересно в атаката на ЦСКА минаваше през Белтраме, а тимът на Милош Крушчич показа и добра стабилност в отбрана. Така бразилският вратар на столичани Густаво Бусато вече 874 минути няма допуснат гол в първенството. ЦСКА за последно допусна гол при загубата си от Локомотив (Пловдив) с 0:1 на 20 октомври.

„Червените“ категорично владееха инициативата и стигнаха до попадение в 34-ата минута след колективна грешка на „жълто-черната“ отбрана. Пас на Бикел намери Али Соу в наказателното поле и той веднага отклони към Белтраме. Италианецът класно прокара топката зад Костадин Ничев и реализира от близо. Трябваха му три докосвания в ситуацията, за да открие резултата.

Второто полувреме започна отново с повече владеене от ЦСКА и повечко по-груби влизания от играчите. Тонев и Пиргов от гостите получиха картони, както и Белтраме.

В 62-ата минута Али Соу изпусна много изгоден шанс, като реши да стреля с пета след хубава работа на Едвин Джеси – неточен удар.

В 70-ата минута бившият играч на Ювентус направи потресаващ пропуск, след като прати топката в аут при перфектен пас на Рафаел Енрике. Италианецът направи по-трудното като не успя да уцели вратата от лесната позиция.