Златен медал на обръч за Боряна Калейн на Световната купа по художествена гимнастика

10

Златен медал на обръч спечели Боряна Калейн на Световната купа по художествена гимнастика в София. Това беше първият финал на отделните уреди, предава gong.bg.

Българската грация изигра съчетанието без грешка и получи оценка 26.150. Така тя остави зад себе си Анастасия Салос (Беларус) и шампионката в многобоя  Линой Ашрам (Израел). Двете завършиха с еднакви оценки – 26.100, но сребърният медал е за Салос, която имаше по-добро изпълнение.

Боряна Калейн се пребори за още един медалТя спечели бронза на топка с оценка 25.500. Катрин Тасева остана четвърта с 24.400. Титлата спечели Линой Ашрав с 26.500, второ място е за Алина Харнаско (Беларус) – 25.850.

На Калейн предстои участие във финалите и на бухалки и лента. Другата българка в надпреварата – Катрин Тасева, се класира за финала на бухалки.