ЦСКА и „Левски“ откриха по зрелищен начин плейофите в Първа лига, дербито завърши 3:3

245

ЦСКА и „Левски“ откриха по зрелищен начин плейофите в Първа лига, след като дербито между тях завърши 3:3. Сблъсъкът на Националния стадион „Васил Левски“ предложи много вълнуващи моменти, обрати, битка и нерви.

Това е трето поредно равенство между двата тима през сезона.

ЦСКА откри след автогол на Янис Каргас в 16-ата минута, но до края на първото полувреме Иван Горанов от дузпа и Хали Тиам изведоха сините напред. Второто полувреме започна с гол за ЦСКА от точно изпълнена дузпа от Греъм Кери, но в 62-ата минута Симеон Славчев вкара за сините.

В 89-ата минута ЦСКА стигна до изравнителен гол, когато точен беше Али Соу.

Освен головете ЦСКА удари две греди и пропусна по-чистите положения. Вратарят на червените Густаво Бусато обаче направи много големи грешки, като имаше вина и при трите гола за „Левски“.

Първият точен удар беше още в началните минути, когато Греъм Кери изпробва рефлекса на стража на „Левски“.

Синята защита се пропука за пръв път в 14-ата минута. Янис Каргас и вратарят Георги Георгиев не се разбраха, и това позволи на Енрике Рафаел да стреля, но ударът му премина встрани от целта.

Само две минути по-късно бранителите в синьо отново бяха неподготвени. След съдийска топка Греъм Кери центрира и намери Али Соу в наказателното поле. Изстрелът на гамбиеца се отклони в крака на Каргас и влетя в мрежата – 1:0.